20. 11. 2021

Studio DVA divadlo

ZAPOJENO DO MAPY UDRŽITELNOSTI
20. 11. 2021

Studio DVA je nezávislá divadelní a umělecká společnost, která zahájila činnost v roce 2000. Zabývá se zejména produkcí vlastních divadelních pr

ojektů a jejich uváděním po celé České republice i na Slovensku. Od roku 2004 je organizátorem populární divadelní přehlídky Metropolitního léta hereckých osobností, která se koná na Letní scéně Vyšehrad. V roce 2018 přibyly dvě mimopražské scény pod širým nebem – Letní scéna Vítězná nedaleko Dvora Králové nad Labem a scéna na nádvoří romantické středověké Tvrze Divice na Lounsku. V létě 2021 přibyla další dvě nová pražská působiště – Letní scéna Výstaviště Holešovice a Letní scéna Libeňský zámeček.

18. září 2013 otevřelo novou metropolitní scénu – divadlo Studio DVA v Paláci Fénix. Na Václavském náměstí se mohou diváci těšit na herecké osobnosti českého i slovenského divadla, činohru, muzikály a výjimečné hudební projekty!

V říjnu 2018 přibyla ještě Malá scéna divadla Studio DVA v ulici Na Perštýně 6. V exkluzivním prostoru pro 200 diváků našly své místo oblíbené hry z divadla v pasáži Paláce Fénix a také hosté ze Slovenska a Brna. Nechybí ani novinky v podobě náročnějších titulů, které rozšiřují stávající repertoár.

Partnery, kteří mají u nás svou stálou pražskou scénu, jsou brněnské Divadlo Bolka Polívky a bratislavské Štúdio L+S.


Divadlo se při své činnosti snaží dodržovat základní postupy udržitelného života. V administrativě jsou všichni zaměstnanci vedeni k třídění odpadu a recyklaci. K tomu jim slouží připravené nádoby na tříděný odpad, který je dále ekologicky likvidován. Součástí firemní politiky je také úspora energií, a to především omezování zbytečného klimatizování prostor kanceláří i divadla, zbytečného svícení a vytápění prostor kanceláří i divadel. Záměrně také minimalizujeme výrobu tištěných materiálů, hlavní marketingové aktivity probíhají v online prostoru a šetříme také např. přednostním využíváním elektronických vstupenek (divadlo pořídilo pro tento účel čtečky).

Provoz

* třídíme odpad a recyklujeme
* šetříme energiemi - omezujeme zbytečné klimatizování prostor kanceláří i divadel, zbytečné svícení a vytápění prostor kanceláří i divadel

Propagace a marketing

* minimalizujeme výrobu tištěných propagačních materiálů
* hlavní marketingové aktivity probíhají v online prostoru
* přednostně využíváme elektronické vstupenky

udr-život-elnost

Divadla se připojila k manifestu za udržitelný rozvoj divadelní scény.

Second hand
Podpora ZÚŠ
pronájem kostýmů
Manifest >

live streaming

Sledujte vybrané aktivity přímo na kanálu Noci Divadel a IDU

Studio DVA divadlo

Václavské náměstí 802/56, Palác Fénix - pasáž
image/svg+xml

PROGRAM NA NOC DIVADEL

20. 11. 2021

DALŠÍ ZAPOJENÁ DIVADLA