20. 11. 2021

Noc divadel v IDU

19. 11. 2021

Institut umění – Divadelní ústav (IDU) po roční přestávce otevře své sídlo jako hlavní festivalové infocentrum. Pro návštěvníky Noci divadel, kteří si nestihli naplánovat program v předstihu, bude 20. 11. otevřená hlavní budova IDU (Celetná 17, Praha 1) od 14 do 20 hodin. Pro více informací o programu můžete také volat na číslo: 224 809 111. Program IDU je letos tematizován 100. výročím prvního uvedení světově proslulé divadelní hry R.U.R. Karla Čapka a kromě divadelní historie a osobností v něm tak nebude chybět ani umělá inteligence nebo roboti. Diskuse Algoritmické Theatrum Mundi nabídne setkání se skutečnými a virtuálními divadelními tvůrci.  Od 15 do 18 hodin budou mít návštěvníci v Informačně-dokumentačním oddělení možnost zjistit, jak se buduje paměť českého divadla. Pro rodiny s dětmi jsou tradičně připraveny dvě akční bojovky, tentokrát v interiéru i v okolí budovy IDU. Návštěvnici jsou povinni při vstupu do budovy dodržet všechna aktuální hygienická opatření a prokázat se bezinfekčností dle aktuálních vládních nařízení.  

14:00 – 20:00
Pražské Infocentrum Noci divadel 2021

Od 14 do 20 hodin bude na recepci budovy IDU v Celetné ulici otevřené Infocentrum Noci divadel. Pro více informací o programu můžete také volat na číslo: 224 809 111.


14:00 – 17:00 
Dobrodružná rodinná hra ve vnitřních prostorách IDU:
 Chceš studovat na RAMU? 

Máte pocit, že jste během covidově-digitálních časů zrobotizovali? A víte, že robot na divadle je nyní velmi aktuální téma? Uplatněte svůj robotický talent v IDU! Během Noci divadel zde naleznete RAMU (Robotickou Akademii múzických umění), kde si můžete vyzkoušet, která katedra by vám nejlépe sedla!  
🔻 Vnitřní bojovka je určena pro děti starší 7 let a hravé dospělé. 
Návštěvnici jsou povinni při vstupu do budovy dodržet všechna aktuální hygienická opatření a prokázat se bezinfekčností dle aktuálních vládních nařízení.  
🎟️ Vstup volný. Rezervace není nutná. 


14:00 – 17:00 
Venkovní dobrodružná rodinná hra: Robot hledá angažmá! 

Vystudovali jste naší Robotickou Akademii múzických umění, a nebo si myslíte, že máte dostatek robotalentu i bez předešlého studia? Tak to si rozhodně potřebujete najít stálé divadelní angažmá! Čeká nás celkem 13 zastavení v ulicích Prahy 1 a 2 – na každém stanovišti si poslechněte audiozáznam.
🔻 Venkovní bojovka je určena pro dobrodruhy od 10 do 111 let. 
Pro zájemce je možné absolvovat jak obě bojové hry, tak si vybrat pouze jednu. 
🎟️ Vstup volný. Rezervace není nutná.


9:00-23:59 
Algoritmické Theatrum Mundi: Budoucnost performance mezi pixely, algoritmy a atomy? 

Sledujte záznam diskuse zástupců české divadelní scény kteří ve své tvorbě využívají umělou inteligenci. Pokusíme se představit si společně budoucnost divadla světa za algoritmy. Setkání, které se zaměřuje na budoucnost divadla, scénických umění a rituálů ve věku algoritmů, dat a různých pokusů virtualizovat každý atom a okamžik našich žitých zkušeností, uspořádal Institut umění – Divadelní ústav u příležitosti letošního 100. výročí prvního uvedení světově proslulé divadelní hry RUR Karla Čapka v Národním divadle. 

🎥 Link na záznam


15:00 a 18:00 
Komentované prohlídky Informačně-dokumentačního oddělení IDU
 

Interaktivní program Informačně-dokumentačního oddělení plný zajímavých informací i kuriozit. Průvodce fondy, databázemi a způsobem, jak se materiály a údaje získávají, zpracovávají, ukládají a především zpřístupňují zájemcům. To vše s praktickými ukázkami a zajímavostmi, se kterými se pracovníci tohoto oddělení občas setkávají. Je možné přijít kdykoliv mezi 15. a 18. hodinou a prohlédnout si prostory.
🔻 Komentované prohlídky proběhnou v 15 a 18 hodin. 

Návštěvnici jsou povinni při vstupu do budovy dodržet všechna aktuální hygienická opatření a prokázat se bezinfekčností dle aktuálních vládních nařízení.  

Manifest
udr-život-elnosti

Čtěte více >